קורס כישורים חברתיים באמצעות צילום

 


לעיתים קרובות אצל בני נוער הצד הויזואלי חזק יותר מאשר המילולי ולכן קל להם יותר לבטא עצמם באמצעים ויזואלים. למתבגרים המתקשים לבטא עצמם באופן ישיר וליצור קשר חברתי, הצילום מאפשר ערוץ לביטוי עקיף, לא מילולי, ליצירת קשר עם העולם והחיצוני וכלי להבעה עצמית. מבחינה זו, קורס לקידום מיומנויות חברתיות באמצעות צילום מהווה הזדמנות להעלאה ועיבוד של תכנים חברתיים ובינאישיים ולהתפתחות האישית. הנושאים שעולים דרך התמונה מהווים פתח לדיון בנושאים אישים ובסיטואציות חברתיות וכן להתמודדות עם מצבים בתוך הקבוצה ומחוצה לה.

מנחי הקורס הם אריאנה זקס - מומחית בחינוך המיוחד, מחנכת כיתות תקשורת, מנחת קבוצות מוסמכת. ואורי פינר - מורה לצילום, בוגר בצלאל, בעל ניסיון בהדרכת קבוצות ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים.

במהלך הקורס המשתתפים לומדים מושגי יסוד בשפת הצילום תוך מתן דגש על התבוננות וביטוי אישי של כל משתתף. הקורס מתמקד בזיהוי והבעת רגשות, שפת גוף ומסרים בלתי מילוליים באמצעות תמונה.
המפגשים הם על בסיס שבועי לאורך השנה ובמהלכם המשתתפים לומדים כי הצילום הוא שפה, ולומדים לקרוא ולדבר בשפה הצילומית. חלק מהמפגשים מתקיימים בחדר הלימוד ובמהלכם נלמדים מושגים בסיסיים בשפת הצילום. בהמשך לומדים המשתתפים לקרוא תמונה, קריא להבין את הסיטואציה שהתמונה מספרת עליה, לזהות ולשיים רגשות המועברים באמצעות התמונה. הם מבינים כי קיימות פרשנויות שונות לאותה סיטואציה. הם לומדים כיצד להביע מסר או לספר סיפור בשפה צילומית. בדרך זו נעשה שילוב בין השיח הרגשי-חברתי לשיח האסטטי.
משתתפי הקורס נהנים מהשילוב של צילום ותכנים חברתיים וכן מהסיורים שאחת לחודש שמוסיפים אלמנט חווייתי ומעשי. הסיורים מגוונים ובמקומות שונים בארץ, על פי הנושאים אותם לומדים– אור ותאורה (נמל יפו); צילומי טבע וסביבה (פארק קנדה); נושאים חברתיים של תרבות צריכה (סינמה סיטי); סיטואציות חברתיות (פלורנטין) ועוד.

המשתתפים הינם בני נוער בגילאי חטיבה או תיכון.
נפתחות גם קבוצות למבוגרים צעירים בגילאים 18-22.


לשיחת יעוץ חינם וקבלת פרטים נוספים, מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 08-9400065לפרטים נוספים ושיחת יעוץ חינם, צרו קשר בטלפון:
08-9400065

מכון שילת,
מושב בית עובד / נס ציונה.
דוא"ל:

shilat@shilat-home.co.il

בימים אלו נפתחות קבוצות חדשות לקידום כישורים חברתיים לילדים ובני נוער באמצעות משחקים ופעילויות חברתיות.

למאמר על התוכנית לחץ כאן 
מכון שילת, מושב בית עובד, רח' המייסדים.
טלפון: 08-9400065
דוא'ל: shilat@shilat-home.co.il